Define İşaretleri Nedir?

Define işaretleri, gömülü hazinenin, kayıp bir madenin, değerli bir sırrın veya gizli bir yerin yerini gösteren bir haritadır. Kurguda gerçekte olduğundan daha yaygın olan “hazine haritaları” genellikle kurgu eserlerinde elle çizilmiş olarak tasvir edilir ve karakterler için gizli ipuçları içerir. Terimin edebi kullanımından bağımsız olarak, bir “definenin” konumunu tanımlayan bir “haritanın” geniş tanımına uyan herhangi bir şey, uygun şekilde “hazine haritası” olarak adlandırılabilir. Gömülü bir hazineyi listeleyen bir belgenin bilinen en eski örneklerinden biri, 1952’de Qumran yakınlarındaki Ölü Deniz Parşömenleri arasında bulunan bakır parşömendir.

Define İşaretlerinin Anlamları Nelerdir?

MS 50 ile 100 yılları arasında yazıldığına inanılan parşömen, 63 yerin bir listesini içerir. Define işaretleri anlamları gizli altın ve gümüş hazinelerine işaret eden ayrıntılı talimatlardan oluşur. Şimdiye kadar, parşömende adı geçen hiçbir öğe bulunamadı. Araştırmacılar, bakır parşömenin gerçek gömüleri temsil edip etmediği ve öyleyse, toplam ölçüleri ve sahiplerini temsil edip etmediği konusunda bölünmüş durumda.Mroczkowski, bu “patlayan güneş” şeklinin yakında gömülü bir hazinenin göstergesi olduğunu söylüyor.

Birçok işaret ve sembol birden fazla anlamlar içerir. Eski bir çizim veya haritayı yorumlamaya çalışırsınız. Bazı işaretler dünyanın her yerinde bulundu. Ancak birçoğu oldukça karmaşık ve çözülemeyen işaretlerdir. Define işaretleri ve anlamları bazen bir olayı bazen bir yeri temsil eder. İşaret bulduğunuzda temizleyin ve bir öğenin konumunu belirleyin. Bir zamanlar bir olayın meydana geldiği yerlerde daha çok sembol ve işaret bulabilirsiniz. Güneş sembolleri, Hint işaret ve sembolleri tartIşılabilecek semboller arasındadır. Bazı işaretleri sizin için derledik. Anlamlarına bakarak arama yaptığınız yerlerde karşınıza çıkan işaretleri tanıyabilirsiniz. Ayrıca dedektör ve alan tarama cihazlarımızla rahatça sonuca ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz işaretleri uzman ekibimize sorabilirsiniz.